هایلایت مو

هایلایت مو در آکادمی شیوا


رنهایلایت روشی محبوب برای ساختن سبک جدید مو و ایجاد سرگرمی برای شما بوده و می توانید از هایلایت برای تحسین رنگ طبیعی موهای خود استفاده کنید. هایلایت بخشی از موهای شما را رنگ می کند، به طوری که با شروع رشد هایلایت، رنگ طبیعی به نظر می رسد. ما در این مقاله هر چیزی را که بهترین مربی رنگ مو در آموزشگاه باید درباره هایلایت مو به شما آموزش دهد را به همراه تفاوت آن با مش برای شما بیان خواهیم کرد.

هایلایت مو چیست؟

هایلایت مو به تغییر رنگ موی فرد، استفاده از روشن کننده یا رنگ مو برای افزایش روشنایی تارهای مو گفته می شود. رنگ مدنظر برای هایلایت می تواند هر رنگی در نظر گرفته شود، به شرطی که سطح آن روشن تر از موهای اطراف باشد. موهای روشن شده با سفید کننده یا رنگ دائمی تا زمانی که رشد جدید شروع شود، دائمی هستند. موهای هایلایت شده می تواند حجم موها را پرتر نشان دهد. بنابراین گاهی اوقات انجام آن به افرادی که موهای نازکی دارند توصیه می شود.

انواع هایلایت مو

چهار نوع اصلی از هایلایت وجود دارد: هایلایت فویل، رنگ آمیزی مو، فراستینگ و تکه تکه شدن.

 

همه چیز درباره هایلایت مو که حتما ب
آموزش هایلایت مو

 

هایلایت فویل

هایلایت فویل فرآیند استفاده از فویل برای جدا کردن تارهای مو بوده که از تارهای موی روشن شروع می شود. این فرآیند با استفاده از روشن کننده برای موهای بافته شده و برس اپلیکاتور انجام خواهد شد. سپس فویل تا می شود تا از مو و ناحیه اطراف آن در طول زمان پردازش محافظت کند. این مقدار زمان لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب است. در هایلایت کردن مو از پراکسید هیدروژن مخلوط با رنگدانه برای تغییر رنگ تار استفاده می شود. در این فرآیند رنگ مو برای ایجاد تارهای موی تیره تر از رنگ طبیعی به کار خواهد رفت.

رنگ آمیزی مو

رنگ آمیزی مو روشی برای برجسته کردن مو بوده و از تکنیک دست آزاد برای رسیدن به یک جلوه برجسته استفاده می کند. روش های رنگ آمیزی مو دائمی بوده و برس رنگ آمیزی مو در این روش به کار برده خواهد شد. برای جدا کردن موهای روشن شده از موهای روشن نشده، می توان از فویل، پوشش پلاستیکی، کاغذ یا پنبه استفاده کرد. در حالی که برس معمولاً در نقاشی مو به کار برده می شود، می توان برای رنگ کردن یا برجسته کردن رشته های نازک مو شانه را نیز به کار برد.

فراستینگ

فراستینگ فرآیندی بوده که در آن تارهای مو روشن می شود و در عین حال موهای مجاور درمان نشده باقی می مانند. ممکن است با این تکنیک از یک کلاه برجسته استفاده شود. موها از طریق سوراخ های روی کلاه کشیده می شوند و سپس موها روشن خواهند شد. اثرات این روش می تواند به مو ظاهری نمکی و فلفلی بدهد و مقدار مناسبی از مو بدون درمان باقی بماند. این روش تضاد شدیدی بین رنگ‌ ها ایجاد می‌کند و معمولاً شبیه موهای برجسته  طبیعی نیست. این یک تکنیک محبوب برای کسانی است که موهای کوتاه تری دارند.

تکه تکه شدن

Chunking یا تکه تکه شدن سبکی از هایلایت بوده و بزرگتر و ضخیم تر از هایلایت های سنتی است. هایلایت ‌های کلفت معمولاً در طیف گسترده ‌تری از رنگ ‌های طبیعی پررنگ، و همچنین تعداد زیادی رنگ مصنوعی یا غیرطبیعی ارائه می ‌شوند و برای ایجاد کنتراست بیشتر، به جای بافت ظریف، مانند هایلایت ‌های سنتی و نازک ‌تر، استفاده می ‌شوند.

 

فرق هایلایت با مش چیست؟

در مش و هایلایت رنگ پس زمینه مو با قسمتی که مجدد رنگ خواهد شد باید متفاوت باشد. اگر این تفاوت بین قسمت های تیره و روشن مو کم باشد می توان به آن هایلایت گفت. از طرف دیگر در مش کردن می توان پس زمینه را روشن در نظر گرفت و تارهای جدید رنگ های تیره تری خواهند گرفت. در مش مو باید از دکلره استفاده شود، اگر از دکلره خاطره خوشی ندارید ما پیشنهاد می کنیم حتما به جای مش به سراغ روش هایلایت بروید.

موهای مش و هایلایت در تارهای رنگ شده جدید و رنگ موهای پایه نیز متفاوت هستند. در هایلایت تفاوت رنگ در حد 3 تا 4 درجه و در مش تفاوت رنگ در حدود 6 تا 8 درجه می باشد.

 

تکنیک های هایلایت مو

در اینجا دو تکنیک هایلایت مو را بیان خواهیم کرد.

 

همه چیز درباره هایلایت مو که حتما بدانید
زیباترین مدل های هایلایت مو

 

هایلایت بالیاژ

اگر به افزایش ابعاد موهای خود فکر کرده اید، به احتمال زیاد هایلایت های بالیاژ را به عنوان یک گزینه برتر در نظر گرفته اید. بالیاژ مو یک تکنیک برجسته سازی بوده که توسط رنگ گرایان فرانسوی در دهه 1970 طراحی شد. با این سبک هایلایت، روشن کننده با استفاده از یک برس، کاملاً با دست آزاد و بدون فویل روی موها رنگ می شود.

دستیابی به نکات برجسته بالیاژ ممکن است ساده به نظر برسد، اما این فرآیند می تواند پیچیده باشد. برای درک چگونگی قرارگیری بدون فویل و راهنما به مهارت نیاز دارید. همچنین به‌ طور باورنکردنی دشوار است هایلایت ‌ها به ‌تنهایی طبیعی به نظر برسند و به ‌طور بی ‌عیب و نقصی ترکیب شوند.

آمبره

احتمالاً می‌ دانید موهای آمبره به یک شیب رنگ بستگی دارد. در آمبره مو، تیره ترین رنگ در ریشه وجود دارد و رنگ مو تا نوک آن روشن تر می شود. در برخی موارد، رنگ موی آمبره به قدری چشمگیر بوده که نوک موها رنگ شده به نظر می رسد. این تکنیک اغلب از طریق بالیاژ به دست می آید. در حالی که بالیاژ مستلزم برجسته کردن رشته ‌های مختلف در سرتاسر سر برای دستیابی به ظاهری شکیل می باشد، امبره از تکنیک بالیاژ در اکثر رشته‌ ها، برای ایجاد شیب استفاده می ‌کند.

از آنجایی که این تکنیک مستلزم این است که نقاط برجسته به صورت گرادیانت نقاشی شوند، برای دستیابی به نتایجی طبیعی و یکنواخت به مهارت نیاز دارد.

 

مراقبت های بعد از هایلایت مو

چند روش برای مراقبت از موی رنگ شده به شرح زیر می باشد:

  • شستشو با آب سرد باعث می شود هایلایت های شما ماندگاری بیشتری داشته باشند.
  • از شامپوها و نرم کننده های مخصوص رنگ مو استفاده کنید.
  • سشوار کشیدن و صاف کردن روزانه ممکن است باعث شود هایلایت سریعتر محو شود و به موهای شما آسیب برساند.
  • هایلایت های خود را در برابر اشعه UV خورشید محافظت کنید.

 

برای ثبت نام در دوره های آکادمی شیوا آماده اید؟
جهت ثبت نام و دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

هایلایت مو با مسواک در خانه

می‌توانید با استفاده از مسواک ‌تان، هایلایت‌ های زیبا و یک دستی را در منزل و با کمترین هزینه بسازید. از طرف دیگر شما می‌توانید از مسواک برای افزودن ابعاد به یک کار انجام شده استفاده کنید و آن را عمیق تر کنید یا چند رنگ تیره ‌تر را مخلوط کرده و جلوه ای چند رنگ ایجاد کنید.

 

آموزش هایلایت مو

اگر می خواهید موهای هایلایت برجسته ای داشته باشید اما نمی خواهید هزینه هنگفتی برای آن پرداخت کنید، می توانید آموزش رنگ و مش و هایلایت کردن مو را در آکادمی شیوا یاد بگیرید. آموزش هایلایت مو می تواند مهارت های شخصیتان را افزایش داده و شاید در بلندمدت به شما در درآمدزایی کمک کند.

 

همه چیز درباره هایلایت مو که حتما بدانید
هایلایت درخشان موها

 

زیباترین مدل هایلایت مو

زیباترین مدل های هایلایت مو که به راحتی می توانید پس از یادگیری هایلایت کردن مو، خودتان به سادگی در منزل انجام بدهید در تصویر زیر آورده شده اند. عکس سمت چپ رنگ مو به روش هایلایت فویل بوده که آرایشگر شما تارهای مو را از ریشه تا انتها روشن می کند. سپس رنگ موی طبیعی شما را بین فویل ها می گذارد تا عمق و بعد ایجاد شود.

 

سه روش هایلایت مو
سه روش هایلایت مو

 

اگر احساس می کنید ظاهر قبلی برای شما خیلی دراماتیک است، پس یک Sombré راهی جدید برای امتحان کردن می باشد. سامبره مو ترکیبی از کلمات لطیف و ombre است که در نتیجه ظاهری خیره کننده، ظریف و زنانه دارد و می توانید نمونه انجام شده آن را در عکس وسط مشاهده کنید.

تکنیک عکس سمت راست، روش ابعادی، به این معنی است که با سایه های روشن یا تیره متضاد، به موهای شما بُعد می بخشند. یکی از تکنیک هایی که ممکن است یک آرایشگر برای ایجاد رنگ بعدی استفاده کند، استفاده از فویل ها و فرمول های چند رنگ است. این را می توان با هایلایت های جزئی یا کامل، نورهای کم، هایلایت های پیک آ بو و … به دست آورد.

 

کلام پایانی

در این مقاله هایلایت مو و انواع آن را بررسی کردیم. شما می توانید این هایلایت را برای سرگرمی خودتان یا ایجاد سبکی متفاوت و جدید برای استایل موهایتان در خانه انجام دهید فقط کافی است هایلایت کردن موها را بیاموزید. اگر درباره موهای هایلایت شده سوالی دارید می توانید آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. اگر به دنبال دوره های آموزش کراتین و لاین ناخن و مژه هستید می توانید از آکادمی شیوا و مربیان متخصصش کمک بگیرید.

آکادمی شیوا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *