پولیش ناخن

پولیش ناخن به تکنیکی اطلاق می شود که در طی انجام آن سطح ناخن بسیار براق و مرتب دیـده می شود. در واقع با انجام این تکنیک به حذف نواقص سطح ناخن و ترمیم آن اقدام هایی صورت می گیرد. این ترفند با استفاده از سوهان های دستی اجرا می شود و اثرات آن تا طولانی مدت ماندگار است.

این روش برای افرادی که تمایل به داشتن ناخن طبیعی و براق دارند، بهترین گزینه محسوب می شود. با این حال می بایست در نظر داشت که انجام کلی این فرآیند نیازمند به اعمال چند مرحله است. فرآیند پولیش ناخن نیز در دوره های آموزش کاشت ناخن آکادمی شیوا آموزش داده می شود. در ادامه بیشتر در مورد این پولیش توضیح خواهیم داد، همراه ما باشید.

پولیش ناخن چیست؟

لاک های نود با پولیش ناخن
انواع ژل پولیش کدام است

پولیش ناخن، یک پوشش براق و رنگی برای ناخن‌ها است که از موادی مانند رزین‌ها، حلال‌ها، رنگ‌دانه‌ها و براق‌کننده‌ها تشکیل شده است. لاک ناخن معمولاً از طریق یک برس مخصوص روی ناخن‌ها مالیده می‌شود و پس از خشک شدن، یک پوشش محافظ بر روی ناخن ایجاد می‌کند.

 

ژل پولیش ناخن چیست؟

ژل پولیش ناخن، یک نوع لاک ناخن است که از مونومرهای اکریلیک و الیگومرهایی تشکیل شده است که وقتی زیر نور UV یا LED قرار می گیرند به یکدیگر متصل می شوند. این فرآیند پخت نامیده می شود و در عرض چند ثانیه، ژل مایع به یک پوشش سخت و مقاوم در برابر مواد شیمیایی تبدیل می شود.

انواع ژل پولیش ناخن

پولیش کردن ناخن ها از پر تقاضا ترین تکنیک های زیبا سازی دست محسوب می شود. تقاضای بسیار انجام این تکنیک موجب بروز تنوع بسیار در آن می شود. به همین علت در ادامه مطالب به انواع ژل پولیش ناخن اشاره خواهیم کرد.

 • لاک ژل های اکلیلی و شاین
 • ژل پولیش شاتر کروم
 • لاک ژل مغناطیسی

 

کاربرد پولیش ناخن

پولیش ناخن کاربردهای مختلفی دارد. از آن می توان برای تزئین ناخن ها، محافظت از ناخن ها و حتی درمان برخی از مشکلات ناخن استفاده کرد.

 

فواید ژل پولیش ناخن

ژل پولیش ناخن دارای چندین مزیت نسبت به لاک ناخن معمولی است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندگاری بیشتر: ژل پولیش ناخن می تواند تا دو هفته یا بیشتر ماندگاری داشته باشد. این در حالی است که لاک ناخن معمولی معمولاً تنها چند روز دوام می آورد.
 • براقیت بیشتر: ژل پولیش ناخن براقیت بیشتری نسبت به لاک ناخن معمولی دارد.
 • دوام بیشتر: ژل پولیش در برابر خراشیدگی و لب پریدگی مقاوم تر از لاک ناخن معمولی است.

 

آیا پولیش ناخن برای پوست بی خطر است؟

پولیش ناخن
حطرات پولیش ناخن

بسیاری از پژوهش گران بر این باور هستند که ابتلا به سرطان پوست و سایر بیماری هایی پوستی از طریق استفاده از نور (UV) بسیار اندک است.

 با این حال ضروری است که در صورت تماس پوست با اشعه های (UV) از کرم های ضد آفتاب مسدود کننده استفاده شود. همچنین برای کاربران چنین دستگاه هایی، دستکش های محافظ (UV) برای کاهش احتمال سرطان و پیری زودرس طراحی شده است.

به صورت کلی می بایست اشاره کرد که استفاده از این دستگاه ها خطر جدی و تهدید کننده در بر نخواهد داشت. همچنین برای کاهش احتمال ها بهتر است از مواد محافظ استفاده شود.

 

آموزش مراحل پولیش ناخن

ناخن هایی مرتب با پولیش ناخن
مراحل پولیش ناخن

انجام پولیش ناخن نیازمند به اعمال برخی از اقدامات و زمینه سازی ها است. به گونه ای که در اولین گام ضرورت دارد که مانیکور خیس یا خشک بر سطح ناخن ها اعمال شود. پس از آن بهتر است با استفاده از سوهان مناسب به مرتب کردن ناخن ها و از بین بردن نواقص یا شکنندگی آن ها اقدام نمایید. ما تمام این موارد را به صورت عملی زیر نظر بهترین مربی ناخن در آکادمی شیوا به شما آموزش خواهیم داد.

البته در بسیاری از مواقع بر روی سطح ناخن پستی و بلندی های متعددی وجود دارد، در چنین شرایطی بهتر است از بافر کار مانیکور استفاده شود.

پس از اتمام مانیکور می بایست سطح ناخن ها را با الکل 99 % پاکسازی نمایید. با استفاده از الکل 99 % تمامی چربی ها و آلودگی موجود بر روی سطح ناخن پاک می شود و انجام مراحل بعدی به سهولت امکان پذیر خواهد بود. در ادامه مطالب به سایر مراحل انجام پولیش ناخن اشاره خواهیم کرد.

 • تکمیل انجام زیرسازی ناخن ها
 • قرار دادن لایه ژل بر روی سطح ناخن
 • انجام طراحی های لازم( در صورت تمایل مشتری و شخص)

 

روش ریموو ژل پولیش چگونه است؟

همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد، تمامی مواد تشکیل دهنده ژلیش شیمیایی است و طی انجام تکنیک هایی به خصوص خشک می شود.

 برای ریموو کردن ژل پولیش ناخن ضروری است که ناخن ها را برای چند دقیقه داخل استون 99% قرار دهید. قرار دادن ناخن ها در محلول استون برای مدتی طولانی موجب نرم شدن آن می شود.

 

آموزش پولیش ناخن در خانه

جذابیت های ظاهری پولیش ناخن
آسیب های لاک ژل

پولیش ناخن در خانه، کار چندان دشواری نیست. با کمی تمرین، می توانید مانیکور زیبایی در خانه برای خود انجام دهید. در ادامه چند نکته برای انجام این کار در خانه آورده شده است:

از لاک ناخن باکیفیت استفاده کنید. لاک ناخن باکیفیت، ماندگاری بیشتری خواهد داشت و به ناخن های شما آسیب نمی رساند.
قبل از شروع، ناخن های خود را آماده کنید. کوتیکول های خود را عقب بکشید و ناخن های خود را صیقل دهید. این کار به لاک کمک می کند تا بهتر روی ناخن قرار گیرد.
لاک را به صورت لایه های نازک بزنید. لایه های ضخیم لاک، بیشتر مستعد ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن هستند.

 

پاک کردن پولیش ناخن در خانه چگونه است؟

از آنجا که به هنگام ریمو کردن ژلیش مقداری از ناخن ها آسیب جدی می بینند، توصیه می شود برای پاکسازی آن ها به یک متخصص مراجعه نمایید.

همچنین در صورت تمایل یا کسرت وقت می توانید برای حذف ژلیش ناخن های خود از مراحل زیر پیروی نمایید.

 • آغشتـه کردن مقداری پنبه به استون 99%
 • پوشاندن تمام سطح ناخن ها با پنبه مذکور
 • فویل پیچی کردن پنبه ها و مستحکم کردن آن ها
 • برداشتن فویل ها پس از گذشت چند دقیقه
 • حـذف کردن لایه ژلیش نرم شده با بافر
 • آبرسانی و ترمیم پوست با استفاده از روغن کوتیکول

 

آیا ژل پولیش بدون نور UV خشک می شود؟

همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد، برای خشک کردن لاک ژل ها نیاز به استفاده از دستگاه تابش نور (LED) یا (UV) است.

 در صورت استفاده از دستگاه های تابش نور (UV) در کمترین زمان ممکن لاک ژل های موجود بر روی سطح ناخن ها خشک و سخت خواهد شد.

 در مقابل با اسفتفاده از چراغ های (LED) زمان بیشتری برای سخت شدن ناخن ها صرف می شود. به صورت کلی می بایست در نظر داشت که بدون استفاده از این دستگاه ها لاک ژل سخت نخواهد شد.

 

ماندگاری پولیش ناخن چقدر است؟

لاک مگنتی
آیا پولیش ناخن ماندگاری خوبی دارد؟

اصلی ترین مزیت استفاده از لاک ژل ها، ماندگاری و دوام طولانی مدت آن ها است. در واقع پس از انجام لاک ژل ها تا 4 هفته شاهد دوام زیبایی ناخن های خود خواهید بود.

 

آیا ژل پولیش و لاک ژل و ژلیش با هم تفاوت دارند؟

اصطلاحات “ژل پولیش”، “لاک ژل” و “ژلیش” معمولاً به یک محصول واحد اشاره دارند. با این حال، برخی از افراد ممکن است بین این اصطلاحات تفاوت قائل شوند. به عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است “ژل پولیش” را به عنوان یک محصول تخصصی تر که در سالن های زیبایی استفاده می شود، در نظر بگیرند، در حالی که “لاک ژل” را به عنوان یک محصول مقرون به صرفه تر که می توان در خانه استفاده کرد، در نظر بگیرند.

 

بهترین مدل های دیزاین ناخن با ژل پولیش

آکادمی شیوا با دارا بودن بهترین و مجرب ترین متخصص های آموزش کاشت مژه و رنگ مو و ژلیش و کاشت ناخن ارائه دهنـده بهترین سبک ها و طرح های شناخته شـده است. جهت بازدید مدل ها و طراحی های منحصر به فرد این آکادمی می توانید به سایت آکادمی شیوا مراجعه نمایید.

منبع: inchand ، deterland

آکادمی شیوا

سوالات متداول

 • پولیش ناخن چیست؟
  پولیش فرایندی است که در آن ناخن ها بسیار براق تر می شوند.
 • انواع ژل پولیش کدام است؟
  لاک ژل های اکلیلی و شاین، ژل پولیش شاتر کروم، لاک ژل مغناطیسی از انواع لاک پولیش هستند که به طور کامل در دوره آموزش کاشت ناخن به کارآموزان آموزش داده مـی شود.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *