پولیش ناخن

پولیش ناخن به تکنیکی اطلاق می شود که در طی انجام آن سطح ناخن بسیار براق و مرتب دیده می شود. در واقع با انجام این تکنیک به حذف نواقص سطح ناخن و ترمیم آن اقدام هایی صورت می گیرد. این ترفند با استفاده از سوهان های دستی اجرا می شود و اثرات آن تا طولانی مدت ماندگار است.

این روش برای افرادی که تمایل به داشتن ناخن طبیعی و براق دارند، بهترین گزینه محسوب می شود. با این حال می بایست در نظر داشت که انجام کلی این فرآیند نیازمند به اعمال چند مرحله است. البته هر مرحله ای که در پولیش ناخن انجام شود، هیچ گونه نیازی به کاشت نخواهد داشت.فرایند پولیش ناخن نیز در دوره های آموزش کاشت ناخن آکادمی لاکچری آموزش داده می شود.

ساختار پولیش ناخن، تشکیل شده از مونومر های اکریلیک و الیگومر ها است. با قرار گیری این مواد در مقابل تابش اشعه (UV) پیوند و اتصالی در میان آن ها تشکیل می شود.

پس از گذشت چند ثانیه مایع غلیظی که بر روی سطح ناخن قرار داده شده تبدیل به یک پوشش مقاوم در برابر نفوذ عوامل تهدید کننده خواهد شد.البته نکته حائز اهمیت این است که چراغ (LED) نیز می تواند جایگزین مناسبی برای دستگاههای تابش (UV) باشد. همچنین می بایست در نظر داشت که چراغ های (LED) نیاز به زمان بیشتری برای تاثیر گذاری خواهند داشت.

 

پولیش ناخن
حطرات پولیش ناخن

آیا پولیش ناخن برای پوست بی خطر است؟

بسیاری از پژوهش گران بر این باور هستند که ابتلا به سرطان پوست و سایر بیماری هایی پوستی از طریق استفاده از نور (UV) بسیار اندک است.

 با این حال ضروری است که در صورت تماس پوست با اشعه های (UV) از کرم های ضد آفتاب مسدود کننده استفاده شود. همچنین برای کاربران چنین دستگاه هایی، دستکش های محافظ (UV) برای کاهش احتمال سرطان و پیری زودرس طراحی شده است.

به صورت کلی می بایست اشاره کرد که استفاده از این دستگاه ها خطر جدی و تهدید کننده در بر نخواهد داشت. همچنین برای کاهش احتمال ها بهتر است از مواد محافظ استفاده شود.

جذابیت های ظاهری پولیش ناخن
آسیب های لاک ژل

آیا لاک ژل به ناخن های ما آسیب می زند؟

لاک ژل نوعی ماده شیمیایی است که در کوتاه مدت هیچ نوع آسیبی به ناخن تحمیل نمی کند. با این حال مصرف مکرر آن در طولانی مدت موجب کاهش قدرت ناخن، شکنندگی، بد رنگ شدن و عدم رسیدن اکسیژن به سطح آن خواهد شد.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که پس از گذشت چند وقت کوتاه، زمانی برای استراحت کردن ناخن و بازیابی آن ها قرار داده شود. البته می بایست اشاره کرد که لاک ژل به تنهایی آسیب جدی بر سطح ناخن نخواهد داشت، تنها در صورتی آسیب اساسی وارد می شود که به حذف آن اقدام شود.

در طی انجام اقدام های لازم برای برداشت و حذف کردن ژلیش، ممکن است قسمتی از سطح ناخن نیز برداشته شود. به همین علت با گذشت زمان و انجام چندین مرحله حذف ژلیش، شاهد ضعیف شدن ناخن و کاهش سلامت آن خواهیم بود. سعی کنید اگر قصد آموزش در این زمینه را دارید به بهترین مربی ناخن ها و بهترین آموزشگاه ها برای آموزش رجوع کنید که مرحله ریموو ژلیش را بصورت تخصصی به شما آموزش دهند تا از آسیب به ناخن افراد جلوگیری شود.

ناخن هایی مرتب با پولیش ناخن
مراحل پولیش ناخن

آموزش مراحل پولیش ناخن

انجام پولیش ناخن نیازمند به اعمال برخی از اقدامات و زمینه سازی ها است. به گونه ای که در اولین گام ضرورت دارد که مانیکور خیس یا خشک بر سطح ناخن ها اعمال شود. پس از آن بهتر است با استفاده از سوهان مناسب به مرتب کردن ناخن ها و از بین بردن نواقص یا شکنندگی آن ها اقدام نمایید.

البته در بسیاری از مواقع بر روی سطح ناخن پستی و بلندی های متعددی وجود دارد، در چنین شرایطی بهتر است از بافر کار مانیکور استفاده شود.

پس از اتمام مانیکور  می بایست سطح ناخن ها را با الکل 99 % پاکسازی نمایید. با استفاده از الکل 99 % تمامی چربی ها و آلودگی موجود بر روی سطح ناخن پاک می شود و انجام مراحل بعدی به سهولت امکان پذیر خواهد بود. در ادامه مطالب به سایر مراحل انجام پولیش ناخن اشاره خواهیم کرد.

 • تکمیل انجام زیرسازی ناخن ها
 • قرار دادن لایه ژل بر روی سطح ناخن
 • انجام طراحی های لازم( در صورت تمایل مشتری و شخص)

روش ریموو ژل پولیش ناخن چگونه است؟

همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد، تمامی مواد تشکیل دهنده ژلیش شیمیایی است و طی انجام تکنیک هایی به خصوص خشک می شود.

 برای ریموو کردن ژل پولیش ناخن ضروری است که ناخن ها را برای چند دقیقه داخل استون 99% قرار دهید. قرار دادن ناخن ها در محلول استون برای مدتی طولانی موجب نرم شدن آن می شود.

پاک کردن پولیش ناخن در خانه چگونه است؟

از آنجا که به هنگام ریمو کردن ژلیش مقداری از ناخن ها آسیب جدی می بینند، توصیه می شود برای پاکسازی آن ها به یک متخصص مراجعه نمایید.

همچنین در صورت تمایل یا کسرت وقت می توانید برای حذف ژلیش ناخن های خود از مراحل زیر پیروی نمایید.

 • آغشته کردن مقداری پنبه به استون 99%
 • پوشاندن تمام سطح ناخن ها با پنبه مذکور
 • فویل پیچی کردن پنبه ها و مستحکم کردن آن ها
 • برداشتن فویل ها پس از گذشت چند دقیقه
 • حذف کردن لایه ژلیش نرم شده با بافر
 • آبرسانی و ترمیم پوست با استفاده از روغن کوتیکول

نکاتی که باید قبل از ژلیش ناخن های خود بدانید

 ژلیش ناخن از تکنیک های خاص کاشت است، با این تفاوت که تنها یک لایه از مواد بر روی سطح ناخن قرار داده می شود.

همچنین می بایست در نظر داشت که ناخن بافت زنده نیست و هیچ نیازی به اکسیژن رسانی ندارد. به همین علت با پوشاندن سطح ناخن هیچ نوع آسیبی به آن وارد نمی شود. اما باید توجه داشت که استفاده مکرر از این روش می تواند بستر ناخن ها را ضعیف تر نماید.

لاک های نود با پولیش ناخن
انواع ژل پولیش کدام است

انواع ژل پولیش ناخن

پولیش کردن ناخن ها از پر تقاضا ترین تکنیک های زیبا سازی دست محسوب می شود. تقاضای بسیار انجام این تکنیک موجب بروز تنوع بسیار در آن شده است. به همین علت در ادامه مطالب به انواع ژل پولیش ناخن اشاره خواهیم کرد.

 • لاک ژل های اکلیلی و شاین
 • ژل پولیش شاتر کروم
 • لاک ژل مغناطیسی

آیا ژل پولیش ناخن بدون نورUV خشک می شود؟

همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد، برای خشک کردن لاک ژل ها نیاز به استفاده از دستگاه تابش نور (LED) یا (UV) است.

 در صورت استفاده از دستگاه های تابش نور (UV) در کمترین زمان ممکن لاک ژل های موجود بر روی سطح ناخن ها خشک و سخت خواهد شد.

 در مقابل با اسفتفاده از چراغ های (LED) زمان بیشتری برای سخت شدن ناخن ها صرف می شود. به صورت کلی می بایست در نظر داشت که بدون استفاده از این دستگاه ها لاک ژل سخت نخواهد شد.

لاک مگنتی
آیا پولیش ناخن ماندگاری خوبی دارد؟

ماندگاری پولیش ناخن چقدر است؟

اصلی ترین مزیت استفاده از لاک ژل ها، ماندگاری و دوام طولانی مدت آن ها است. در واقع پس از انجام لاک ژل ها تا 4 هفته شاهد دوام زیبایی ناخن های خود خواهید بود.

بهترین مدل های دیزاین ناخن با ژل پولیش

آکادمی شیوا با دارا بودن بهترین و مجرب ترین متخصص های آموزش کاشت مژه و رنگ مو و ژلیش و کاشت ناخن ارائه دهنده بهترین سبک ها و طرح های شناخته شده است. جهت بازدید مدل ها و طراحی های منحصر به فرد این آکادمی می توانید به سایت آکادمی لاکچری مراجعه نمایید.

منبع: inchand ، deterland

آکادمی لاکچری

سوالات متداول

پولیش ناخن چیست؟

پولیش ناخن فرایندی است که در آن ناخن ها بسیار براق دیده می شود.

انواع ژل پولیش کدام است؟

لاک ژل های اکلیلی و شاین، ژل پولیش شاتر کروم، لاک ژل مغناطیسی از انواع لاک پولیش هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *