کاشت ناخن با تیپ

کاشت ناخن با تیپ در آکادمی شیوا


برخی افراد به صورت طبیعی دارای ناخن هایی زیبا، مقاوم و مرتب هستند. برخی دیگر از افراد با کمی رسیدگی و انجام کارهایی مانند مانیکور و پدیکور می توانند به داشتن ناخن هایی مرتب و زیبا دست پیدا کنند. در مقابل افراد زیادی وجود دارند که ناخن های قوی و مناسب ندارند. زیبایی ناخن ها اهمیت زیادی دارد؛ ولی طراحی روی ناخن های طبیعی غیر ممکن است. یکی از روش هایی که می توان ناخن هایی زیبا با ساختاری طبیعی داشت، کاشت ناخن با تیپ خواهد بود.

تیپ ناخن چیست؟

روش های بسیاری وجود دارند که به کمک آن ها می توان به ناخن هایی منحصر به فرد و مرتب دست پیدا کرد. در میان این روش ها مواردی مانند کاشت ناخن محبوبیت زیادی بین بانوان پیدا کرده است. برای آموزش کاشت ناخن و انجام آن نیز روش های بسیاری وجود دارد؛ از روش های موجود می توان به استفاده از ژل یا تیپ اشاره کرد.

در روش تیپ گذاری ناخن، از قالب هایی استفاده می شود. این قالب ها به طور معمول دارای جنسی پلاستیکی هستند. از تیپ ها می توان در امتداد ناخن استفاده کرد تا آسیبی به ریشه یا بخش های رویی ناخن وارد نشود. قالب های استفاده شده در روش کاشت ناخن با تیپ دارای دو رنگ سفید یا شیشه ای هستند.

تیپ ها یا قالب ها به نوعی شبیه به ناخن های مصنوعی بوده و استفاده می شوند؛ ولی نسبت به ناخن های مصنوعی دوام و استحکام بیشتری دارند. فرق دیگری که می توان بین تیپ و ناخن های مصنوعی قائل شد، امکان استفاده کردن از قالب ها یا تیپ های ناخن در امتداد ناخن و با فاصله از ریشه است.

 

نکات و مراحل کاشت ناخن با تیپ
کاشت ناخن با تیپ و عدم آسیب به ریشه ناخن

 

تیپ های ناخن انواع متعددی از نظر شکل ظاهری دارند؛ همین طور اندازه های متفاوتی برای آن ها در نظر گرفته شده که با شماره بندی مشخص می شوند؛ به همین دلیل می توان از کاشت ناخن با تیپ برای ناخن های پا نیز بهره برد. به طور معمول این تیپ ها طولی بلند دارند و باید بر حسب نیاز کوتاه شده و شکل بگیرند.

وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن با تیپ

ابزار و وسایل کاشت ناخن با کمک تیپ، را در ادامه برای شما معرفی کرده ایم. هر کدام از این ابزار نقش و وظیفه ای را در این راستا ایفا می کنند. اولین وسیله ای که به آن نیاز خواهد بود، تیپ های ناخن در اندازه های مناسب و استاندارد هستند. بعد از آن باید چسبی مناسب و قوی برای چسباندن تیپ ها تهیه شود. تیپ ها طول بلندی دارند و برای درست کردن اندازه و فرم آن ها به کاتر و سوهان نیاز است.

در کاشت ناخن با تیپ ابتدا باید ناخن ها فرد مرتب شوند؛ به همین دلیل به ابزار های مانیکور نیاز خواهد بود. از این ابزار ها می توان به سوهان کاغذی یا سوهان مانیکور، عقب زن و نیپر اشاره کرد. از مهم ترین مواد در تمامی روش های کاشت یا رسیدگی ناخن ضد قارچ ها هستند و در این روش نیز باید از آن ها استفاده کرد.

مراحل کاشت ناخن با تیپ

برای کاشتن ناخن ها با استفاده از تیپ باید مراحلی را دنبال کرد. پیش از شروع مراحل کاشت ناخن با تیپ باید نسبت به نکاتی که ممکن است باعث خراب شدن کار شوند، آگاهی کافی داشت. اگر سایز تیپ های انتخابی با سایز ناخن ها هم خوانی نداشته باشند، تیپ ها درست به ناخن ها نمی چسبند. درست چسب نزدن یا استفاده نکردن از چسب مناسب نیز می تواند مشکل نچسبیدن تیپ ها را به دنبال داشته باشد.

مرتب کردن ناخن ها و مانیکور

اولین مرحله برای کاشت ناخن با تیپ مانیکور کردن ناخن ها است. در این مرحله کوتیکول های ناخن که بخش های مرده پوست هستند، جدا می شوند. ناخن ها به کمک سوهان کشیدن مرتب خواهند شد و در آخر پستی و بلندی های روی ناخن بر طرف می شوند. دقت کنید که باید از روش مانیکور خشک استفاده شود تا مشکلی برای چسباندن تیپ ها پیش نیاید.

 

نکات و مراحل کاشت ناخن با تیپ
اصلاح فرم ناخن ها با کمک تیپ

 

پاک سازی کردن روی ناخن ها و استفاده از ضد قارچ

بعد از مرتب کردن ناخن ها، نوبت به پاک سازی سطح ناخن به کمک مایع های مخصوص می رسد. این مرحله کمک می کند تا مایع ضد قارچ بهتر تأثیر بگذارد و پس از آن چسب بهتر به سطح ناخن بچسبد. بعد از پاک سازی ناخن ها باید روی سطح ناخن را با یک لایه ضد قارچ ناخن بپوشانید.

استفاده از چسب مناسب و تیپ هایی با اندازه متناسب

پیش از آغشته کردن ناخن ها با چسب، تیپ ها را روی ناخن ها گذاشته و اندازه های درست را پیدا کنید. چسب ناخن از مقاومت بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل نمی شود بعد از چسباندن تیپ ها به ناخن، تعویض یا جا به جایی تیپ صورت بگیرد و در نتیجه کاشت ناخن با تیپ با مشکل مواجه خواهد شد.

میزان مناسبی از چسب باید به گوشه ای از تیپ زده شده و سپس روی ناخن قرار بگیرد. اگر از مقدار کم یا زیاد چسب استفاده کنید، تیپ ها به درستی به ناخن نمی چسبند. از برخورد چسب به پوست اطراف ناخن جلوگیری کنید و در صورت رخ دادن چنین اتفاقی به سرعت و با محلول مناسب چسب را پاک سازی کنید.

کوتاه کردن و فرم دادن تیپ ها

از آن جایی که تیپ ها طولی بلند دارند، باید بر اساس نیاز به اندازه دلخواه در بیایند. برای کوتاه کردن تیپ ها می توان از کاتر استفاده کرد. یکی از مراحل کاشت ناخن با تیپ فرم دادن به تیپ ها خواهد بود. برخی از افراد دارای انگشتانی دارای انحراف هستند. برای چنین افرادی باید فرم تیپ اصلاح شده تا شکل ظاهری انگشت ها زیبایی بیشتری پیدا کند.

کوتاه کردن تیپ ها نیز سبب ایجاد کجی یا ناصافی سر تیپ می شوند. در عین حال همه افراد به ناخن هایی مستطیل شکل علاقه مند نیستند و فرم هایی مانند بادامی، گرد یا مربعی و بدون گوشه را ترجیح می دهند. در چنین حالاتی باید به کمک سوهان فرم لازم سر تیپ ها ایجاد شود تا مشتری از این روش کاشت ناخن رضایت کامل را داشته باشد.

بر طرف کردن مرز بین تیپ و ناخن طبیعی

تیپ ها با فاصله از ریشه قرار می گیرند؛ به همین دلیل فاصله و مرزی میان ناخن و تیپ ایجاد می شود. این فاصله باید بر طرف شود تا کار کاشت ناخن با تیپ به اتمام رسیده و ناخن ها به زیبایی مورد نیاز برسند. به کمک سوهان کشیدن می توان این مرز و فاصله را از بین برد.

ویدیو آموزش تیپ سازی ناخن با قالب

در ویدیو زیر برای شما عزیزان نمونه ای از آموزش های آکادمی شیوا در زمینه کاشت ناخن و تیپ سازی با قالب را آورده ایم، در ادامه همراه ما باشید.

 

 

 

نکات پایانی

داشتن ناخن هایی زیبا آرزوی همه بانوان است. در بین راه هایی که برای کاشت ناخن ها وجود دارد، کاشت ناخن با تیپ آسان ترین راه و کم ضرر ترین روش محسوب می شود. این روش به قدری ساده و مناسب خواهد بود که بسیاری از افراد می توانند با حداقل امکانات و گذراندن دوره های مناسب این کار را در منزل برای خود یا نزدیکان خود انجام دهند.

برای افرادی که قصد دارند به صورت تخصصی وارد دنیای ناخن کاری شوند، کاشتن ناخن با تیپ می تواند شروعی مناسب و آسان در نظر گرفته شود. آکادمی شیوا یکی از بهترین آموزشگاه ناخن های تهران برای فرا گرفتن انواع روش های کاشت ناخن یا مراقبت از ناخن محسوب می شود.

برای آشنایی بیشتر با این آکادمی یا بر طرف کردن سؤالات خود می توانید به سایت نیل کریستال مراجعه کنید. در بخش دوره ها تمامی دوره های آموزشی قرار دارند. در هر مرحله اگر سؤالی داشتید، به کمک راه های ارتباطی قرار گرفته روی سایت می توانید سؤالات خود را مطرح کنید.

آکادمی شیوا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *