رنگ مو مناسب رنگ پوست

انتخاب رنگ مو مناسب پوست


به صورت معمول برای انتخاب رنگ لاک در آموزش ناخن یا انتخاب رنگ کرم پودر باید به رنگ پوست توجه ویژه نمود؛ یکی دیگر از انتخاب هایی که باید با در نظر گرفتن تناژ پوست انجام داد، انتخاب رنگ مو است. در ابتدا برای انتخاب رنگ مو باید رنگ پوست خود را پیدا کنید. برای این کار بهتر است ابتدا مچ‌ دست خود را در زیر نور خورشید ببرید.

اگر رگ های مچ‌ دست شما آبی بود باید به این نتیجه برسید که پوست شما سرد است و در صورتی که رنگ‌ رگ های شما سبز بود شما پوست گرمی دارید. در صورتی که رنگ رگ های شما آبی و سبز نیست و نمی توانید رنگ آن را تشخیص دهید باید به این نتیجه برسید که پوست شما خنثی است.

روش دوم برای تشخیص تن رنگ پوست این است که به چشم های خود نگاه کنید در صورتی پوست شما گرم است که چشم های شما قهوه ای یا فندقی و سبز باشد. در صورتی که چشم های شما خاکستری و آبی باشد تن رنگ پوست شما سرد است. با این روش می توانید تن رنگ پوست خود را پیدا کنید و متناسب با آن رنگ‌ مویی انتخاب کنید که با رنگ پوست شما همخوانی و هماهنگی دارد.

 

رنگ موهای مختلف
انتخاب رنگ مو

 

انتخاب رنگ موی مناسب بر اساس رنگ پوست

در ادامه به بررسی رنگ موی مناسب متناسب با تناژ پوست می پردازیم، اگر قصد دارید بهترین مربی رنگ مو باشید باید به این مطالب به طور کامل مسلط باشید:

رنگ موی مناسب برای پوست گرم

بین رنگ پوست شما و رنگ مو شما باید تعادل برقرار باشد تا چهره شما را زیبا و گیرا جلوه دهد. اگر تن پوست شما گرم است باید به سراغ رنگ های قهوه ای، کاراملی، موکا و نسکافه ای بروید تا پوست شما شفاف تر شود.

رنگ موی مناسب برای تن پوست سرد

اگر پوست شما سرد است رنگ های سرد مانند بلوند سفید و قهوه ای و نیز بلوند خاکستری شما را زیبا تر می کند. اما اگر به این رنگ‌ها علاقه ای ندارید می توانید رنگ های دیگر مانند رنگ بلوند طلایی و شاه بلوطی روشن را هم تجربه کنید. رنگ های که متمایل به مسی، طلایی و عسلی هستند می توانند رنگ پوست شما را متعادل کنند.

رنگ موی مناسب افراد با پوست تیره

افرادی که پوست تیره و سبزه دارند بهتر است برای رنگ کردن مو های خود به سراغ رنگ هایی بروند که پوست آن ها را شفاف تر نشان می دهد. رنگ بلوند عسلی، بلوند خاکستری و قرمز مناسب این افراد است. رنگ های ماهگونی، نسکافه ای، شرابی، شکلاتی و فندقی برای بانوانی که پوست تیره دارند انتخاب مناسبی است.

رنگ موی مناسب افراد با پوست روشن

برای افرادی که پوست روشنی دارند نباید از رنگ‌ های بسیار تیره استفاده کرد، چرا که ظاهر آن ها را بد جلوه می دهد. رنگ های قرمز، قهوه ای، بلوند و بنفش گزینه ای مناسب برای این افراد است. افرادی که پوست روشن دارند اگر از رنگ‌ های تیره استفاده کنند پوست آن ها رنگ پریده جلوه می دهد.

رنگ موی مناسب افراد با پوست های گندمگون و برنزه

رنگ موی قهوه ای روشن سرد یا قهوه ای تیره گرم بهترین رنگ ها برای افراد با پوست گندمی است. این افراد پوستی متوسط تا تیره دارند. بنابراین برای شفاف و روشن شدن پوست خود باید رنگی انتخاب کنند که گندمگون بودن پوست آن ها را بپوشاند و چهره آن ها را زیبا تر کند.

 

دو دختر با موی بلوند و چشم عسلی
رنگ‌ مو مناسب برای چشم های عسلی

 

رنگ موی مناسب افراد با پوست های صورتی و سرخ

در صورتی که پوست شما با ته رنگ سرد و روشن و رنگ‌ پریده است و در چهره خود ته رنگ های آبی، قرمز و صورتی مشاهده می کنید باید برای به تعادل رساندن رنگ پوست خود به سراغ رنگ با تن طلایی بروید. برای اینکه رنگ پوست شما حالت طبیعی داشته باشد بهتر است رنگ های قهوه ای طلایی پر رنگ، سبز بژ، مسی طلایی، عسلی و خاکستری را هم تجربه کنید.

نکته ای که باید مورد توجه داشته باشید این است که اگر عملیات کراتین یا آموزش کراتین را انجام می دهید، هرگز پس از رنگ کردن مو به کراتین یا پروتئینه مو نپردازید.

برای ثبت نام در دوره های آکادمی شیوا آماده اید؟
جهت ثبت نام و دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

انتخاب رنگ موی مناسب بر اساس رنگ چشم ها

اگر کنجکاوید در مورد رنگ موی مناسب بر اساس رنگ چشم شما بیشتر بدانید در ادامه همراه ما باشید:

رنگ موی مناسب افراد با چشم های آبی

رنگ مو سرد گزینه ای عالی برای افرادی است که رنگ چشم آن ها آبی یا خاکستری می باشد. رنگ های بلوند خاکستری، رنگ های پلاتین و قهوه ای بیشتر از هر رنگ دیگری به این افراد می آید.

رنگ موی مناسب افراد با چشم های کهربایی

افرادی که چشم های قهوه ای دارند بهتر است رنگ های آمبره آبی روشن، بلوند طلایی با هایلایت هلویی، بلوند پلاتینی یاسی و بلوند خاکستری را برای رنگ کردن مو های خود انتخاب کنند.

همچنین رنگ های مسی، طلایی، فندقی و قهوه ای سوخته و سایر رنگ های که تن طلایی و قهوه ای دارند برای این بانوان مناسب است.

 

دختری با رنگ مو مشک و چشمان آبی
رنگ مو مناسب برای چشم های آبی

 

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ رگ مچ دست

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ رگ مچ دست می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نگاه کنید که رنگ رگ روی مچ دستتان آبی، سبز، قهوه‌ای، قرمز یا بنفش است؟ این رنگ می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب رنگ مو باشد.

اگر رنگ رگ دست شما سبز است، می‌توانید برای رنگ مو از تناژهای گرم‌تر مانند قهوه‌ای و گندمی استفاده کنید. اگر رنگ مچ دست شما آبی و بنفش یا صورتی است ، رنگ‌ موهایی با تناژ سرد مانند طلایی سرد، طوسی سرد و مشکی را در نظر بگیرید.

نکته مهم این است که هر کسی می‌تواند هر رنگ مویی را که با سلیقه شخصی اش همخوانی دارد را انتخاب کند. هدف اصلی انتخاب رنگ مو، ایجاد اعتماد به نفس و احساس رضایت شما از ظاهرتان است.

انتخاب نوع رنگ مو

انتخاب نوع رنگ مو یکی دیگر از تصمیمات مهم خواهد بود در ادامه انواع رنگ مو و مزیت هر کدام را بیان کرده ایم:

رنگ مو دائمی

رنگ موی دائمی همان رنگ مو های جعبه ای است که تا به حال برای رنگ کردن مو های خود از داروخانه ها، فروشگاه ها و… خریداری می کردید. زمانی که با رنگ موی دائمی مو های خود را رنگ کنید تا زمانی که مو های شما بلند شود یا رنگ آن را عوض کنید نمی توانید رنگ را از روی موهای خود پاک نمایید. این رنگ ها دائمی و شیمیایی هستند و اگر درست از آن ها استفاده نکنید به مو های شما آسیب وارد می کنند.

 بنابراین باید اصول استفاده از آن ها را بدانید تا مو های شما را درخشان و خوش رنگ کنند. این رنگ ها با نفوذ بر کوتیکول های مو شما  موها را روشن تر یا تیره تر می کنند و بعد از چند بار شستشو مو های شما روشن تر می شود.‌ البته رنگ مو دائمی می تواند مزایای زیادی داشته باشد‌.

 این رنگ ها ریشه های خاکستری مو ها را پوشش می دهند و هزینه های رنگ کردن مو را کاهش خواهند داد. این رنگ ها حاوی آمونیاک بوده و برای استفاده از آن ها باید از اکسیدان استفاده کنید. میزان استفاده از اکسیدان بستگی به حجم مو و رنگ دارد‌.

 

دختری با پوست سفید و موی صورتی
رنگ مو مناسب برای پوست های روشن

 

رنگ مو نیمه دائمی

رنگ های نیمه دائمی همان شامپو هایی هستند که با استفاده از آن ها، مو ها برای مدت کوتاهی درخشان می شوند. این رنگ ها را می توانید تا شش بار بر روی مو های خود استفاده کنید. اما قدرت آن ها مانند رنگ مو دائمی نیست و در آن آمونیاک وجود ندارد.

 لازم نیست برای استفاده از رنگ مو نیمه دائم از اکسیدان استفاده کنید. همچنین رنگ مو های طبیعی را تغییر نمی دهد و به طور موقت رنگ مو خاکستری را تغییر می دهد. در واقع این رنگ ها برای حفظ تناژ رنگ در آرایشگاه ها استفاده می شود. در واقع بعد از رنگ کردن ممکن است مو کدر شود و مو های خاکستری کاور نشوند به این ترتیب از این رنگ برای درخشان کردن مو ها و پوشاندن مو های خاکستری استفاده می شود.‌

 

دختری با پوست تیره و رنگ موی قهوه ای
انتخاب رنگ مو

 

رنگ مو موقت

رنگ مو های موقت از رنگ هایی است که مو را برای مدت کوتاهی رنگ می کند و بیشتر برای قسمت کوتاهی از مو استفاده می شود. این رنگ ها برخلاف رنگ مو های دائمی ماندگاری زیادی ندارند و معمولا بعد از مدت کوتاهی از بین می روند. رنگ مو موقت می تواند به صورت گچ، اسپری یا پودر یافت شود.

 افرادی که از رنگ‌های دائمی استفاده می کنند باید از محصولات مراقبت از مو و ترمیم کننده استفاده کنند، چرا که این رنگ ها می توانند مو ها را خشک کنند. اما رنگ مو موقت آسیبی که رنگ مو دائمی به مو وارد می کند را ندارد، چرا که رنگ موقت به ریشه های مو نفوذ نمی کند.

برای افزایش ماندگاری رنگ موقت بهتر است تا سه روز از شستن مو های خود خودداری کنید. سولفات موجود در شامپو های معمولی باعث کم رنگ شدن رنگ مو می شود. بنابراین برای شستشوی موها از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. نور خورشید به پروتئین های مو آسیب می رساند و باعث می شود رنگ‌ مو شما آسیب ببیند. به این ترتیب سعی کنید موها تا حد امکان در معرض نور خورشید قرار نگیرد یا حتی کمتر زیر نور خورشید بروید تا ماندگاری رنگ موقت افزایش یابد.

امروزه انجام خدمات آرایشگری درآمد بسیار بالایی دارد. بنابراین با یادگیری آن می توانید درآمد زیادی کسب کنید. آکادمی شیوا ارائه دهنده انواع دوره های آرایشگری از جمله آموزش رنگ مو، ‌کراتین، کاشت مژه، کاشت ناخن و… است.

 

دختری با رنگ مو شرابی و پوست تیره
رنگ مو برای پوست سبزه

 

جمع بندی

انتخاب رنگ مو همیشه برای بانوان یک‌ کار سخت و دشوار است، چرا که بانوان نمی دانند که چه نوع رنگی به پوست آن ها می آید و می تواند چهره آن ها را جوانتر و زیباتر نشان دهد.

رنگ مو تاثیر زیادی بر روی جوان شدن چهره بانوان و زیبا شدن آن ها می گذارد، به این ترتیب انتخاب یک رنگ مو مناسب با رنگ پوست برای بانوان یک مسئله مهم و اساسی است. به طوری که ممکن است ذهن آن ها را در گیر کند. آرایشگرانی که کار رنگساژ و رنگ مو را انجام می دهند باید اطلاعات کامل و تخصصی راجع به نحوه انتخاب رنگ داشته باشند.

آرایشگران مو باید در انتخاب رنگ مو چند اصل را در نظر بگیرند و با در نظر گرفتن رنگ پوست و چشم انتخاب بهتری داشته باشند. در واقع این دو فاکتور می تواند به آن ها در انتخاب رنگ مو مناسب کمک زیادی کنند.

آکادمی شیوا

سوالات متداول

  • بهترین رنگ مو برای افرادی با پوست روشن چه رنگ هایی است؟

اگر قصد آموزش رنگ و مش را دارید باید بدانید که برای افرادی با پوست روشن باید ار رنگ موهایی با تناژ روشن یا بنفش، شرابی و … استفاده شود. رنگ موی تیره می تواند این افراد را رنگ پریده نشان دهد.

  • بهترین رنگ مو برای پوست گندمی کدام رنگ است؟

برای این اشخاص رنگ هایی مانند قهوه ای روشن سرد یا قهوه ای تیره گرم می تواند مناسب باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *