بنر دورگیری ناخن

بسیاری از خانم ها برای داشتن دستانی زیبا تر به سراغ کاشت ناخن می روند. در مراحل کاشت یکی از مهم ترین بخش ها، دورگیری ناخن خواهد بود. دقت در این مرحله و رعایت نکات لازم باعث بالا تر رفتن کیفیت کاشت ناخن ها می شود. دورگیری کردن شاید ابتدایی به نظر برسد؛ ولی دغدغه ای مهم برای ناخن کاران به ویژه افراد تازه کار به شمار می رود.

دورگیری ناخن با قیچی مخصوص دورگیری
دورگیری ناخن چیست

دورگیری ناخن

در دوره های آموزش کاشت ناخن یاد میگیرید که ناخن های کاشته شده باید روی ناخن های اصلی قرار بگیرند. حتی اگر مقدار کمی از مواد کاشت روی پوست دور ناخن ها باشند، در هنگام رشد ناخن، هوا زیر مواد کاشت می رود و باعث خرابی یا کنده شدن آن ها می شود. همین طور در زمانی که دست زیر دستگاه UV قرار می گیرد تا مواد خشک شوند، وجود مقداری از آن ها روی پوست اطراف ناخن می تواند سوزش را به همراه داشته باشد. احتمال رشد قارچ به دلیل فاصله بین ناخن کاشته شده و ناخن اصلی از دیگر معایب وجود پوسته های دور ناخن می باشد.

اطراف ناخن ها پوسته های مرده ای قرار دارند که با نام کوتیکول شناخته می شوند. پیش از کاشت ناخن و به کمک مانیکور خشک، این کوتیکول ها جدا می شوند تا مشکلاتی را به بار نیاورند. در گذشته این کار به کمک چیدن کوتیکول ها توسط انبر مخصوص اتفاق می افتاد؛ ولی در روش های جدید دورگیری ناخن‌، از انواع سوهان برای این منظور استفاده می شود.

ناخن های مرتب با دورگیری اصولی
نکات مهم در دورگیری ناخن

عوامل مهم در دورگیری کاشت ناخن

دورگیری ناخن‌ در دو مرحله انجام می شود. یکی از آن ها پیش از مواد گذاری خواهد بود و دیگری بعد از قرار دادن مواد کاشت، انجام می شود. مرحله ای که پیش از مواد گذاری اتفاق می افتد، به دلیل ایجاد کردن بستری مناسب برای کاشت ناخن خواهد بود. در این بخش کوتیکول های اضافی اطراف ناخن برداشته می شوند. برای ادامه کار، سطح ناخن ها صاف می شود. در آخر نیز هر گونه چربی و مواد اضافه از روی ناخن ها تمیز می شوند.

در دورگیری ناخن بعد از مواد گذاری، باید دور تا دور ناخن به همراه زیر و روی آن سوهان کشی شود. این کار کمک می کند مواد اضافی از سطح و زیر ناخن یا اطراف آن برداشته شده و امکان هواگیری و مشکلات آن به صفر برسد. این مرحله به اندازه دورگیری پیش از مواد گذاری اهمیت دارد. اگر بخش هایی از کوتیکول ها از مرحله قبل باقی مانده باشند، در این مرحله کاملاً برداشته می شوند.

از دیگر عوامل مهم و قابل توجه، انتخاب سرسوهان مناسب خواهد بود. هر سرسوهان متناسب با هدفی خاص تولید می شود؛ به همین دلیل با انتخاب سری مناسب کار دورگیری سریع تر و راحت تر انجام خواهد شد. در هنگام دورگیری کردن ناخن ها، باید سوهان را با زاویه درستی نسبت به ناخن در دست بگیرید؛ همین طور فشار وارد شده به آن را کنترل کنید و در کنار این موارد، سرسوهان را در یک جهت حرکت دهید. در هیچ مرحله ای برای زمان طولانی سوهان را در یک نقطه نگه ندارید.کاربرد انواع سرسوهان و کار درست با آن را نیز در دوره های کاشت ناخن زیر نظر بهترین مربی ناخن در آکادمی لاکچری فرا میگیرید.

9 مدل از انواع سوهان برای دورگیری ناخن
انواع سوهان برای دورگیری اصولی ناخن

سرسوهان های مناسب دورگیری و کاربرد هریک

در مراحل کاشت ناخن سرسوهان های زیادی کاربرد دارند. برخی از آن ها مناسب دورگیری هستند؛ ولی برخی دیگر یا مناسب کاهش حجم مواد گذاشته شده روی ناخن ها خواهند بود یا برای استایل دهی و مرتب کرد سر ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرند. از این سرسوهان ها می توان به مخروطی سر تخت، شنی استوانه ای و میخی اشاره کرد.

استفاده از سوهان سر تخت بیشتر از همه سرسوهان ها برای پیش از کاشت ناخن توصیه می شود. این مدل علاوه بر بالا بردن سرعت دورگیری ناخن، ردی روی ناخن یا پوسته اطراف آن باقی نمی گذارد. در هنگام استفاده از این سرسوهان باید به لبه های تیز آن توجه کرد؛ زیرا امکان دارد باعث ایجاد زخم شوند. برای استفاده در دورگیری بعد از مواد گذاری، فشار دست در زمان استفاده اهمیت بالایی دارد تا بخش زیادی از مواد برداشته نشود.

سرسوهان میخی برای دورگیری ناخن پیش از مواد گذاری مناسب تر خواهد بود؛ زیرا اگر مواد گذاری به خوبی انجام نشده باشد و بخشی از مواد روی پوست یا کوتیکول های باقی مانده قرار گرفته باشند، این سرسوهان باعث ایجاد زخم روی پوست اطراف ناخن می شود؛ البته در صورت مواد گذاری درست و اصولی، استفاده از این سوهان می توان سرعت کار را بالا ببرد.

مدل شنی استوانه ای نسبت به دو نمونه قبلی نرمی بیشتری دارد. بافت نرم این سر سوهان برای دورگیری ناخن بعد از مواد گذاری مناسب خواهد بود. با استفاده از این سوهان حجم کمی از مواد تراشیده می شود؛ البته این موضوع می تواند باعث کاهش سرعت در زمان کار کردن شود. سرسوهان های شنی استوانه ای ردی از خود به جای نمی گذارند.

برداشتن پوست های مرده اطراف ناخن با قیچی مخصوص دورگیری
دورگیری ناخن با قیچی

مراحل دورگیری کاشت ناخن

برای دورگیری در زمان کاشت ناخن باید دو مرحله را یکی پس از دیگری دنبال کنید. این مراحل باعث ارائه کاری با کیفیت می شوند.

مرحله اول؛ ریمو کردن ناخن های قبلی و دورگیری ناخن

اگر ناخن ها از قبل کاشت شده هستند، ابتدا باید مواد قبلی،از روی ناخن ریمو شود. بعد از آن باید دورگیری ناخن انجام شده و کوتیکول ها برداشته شوند. همین طور سطح روی ناخن ها باید صاف و یکدست شده و آماده مواد گذاری جدید باشند.

مرحله دوم؛ مواد گذاری و دورگیری مجدد ناخن ها

روی ناخن های آماده باید مواد با حجم مناسب و با فاصله از ریشه قرار داده شود. بعد از قرار گیری درست این مواد باید مجدد دورگیری کردن ناخن ها انجام شود. همین طور زیر و روی مواد نیز نیاز به سوهان کشی دارد. دورگیری ناخن از هواگیری مواد کاشت جلوگیری می کند. در چنین حالتی احتمال قارچ گرفتن ناخن ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همین طور ناخن هایی زیبا و سالم کاشت می شوند.

در ساییدن سطح ناخن باید توجه کرد که مواد در همه نقاط یکدست باشد. در هنگام سوهان کشی زیر ناخن باید راه هواگیری به طور کامل مسدود شود. این کار دوام ناخن را بالاتر می برد. در دورگیری ناخن باید به لبه های بیرونی آن ها توجه کنید. این قسمت ها نباید بیش از حد سوهان کشیده شوند؛ زیرا امکان دارد لایه نازکی از مواد باقی مانده و با کوچک ترین ضربه یا فشار بشکنند.

آموزش دورگیری ناخن به صورت تصویری

در ویدیو زیر روش صحیح دورگیری ناخن را به صورت کامل برای شما عزیزان شرح داده ایم:

 

 

نکاتی در مورد دورگیری ناخن

سوهان و قیچی از ابزار مهم در دورگیری ناخن
در دورگیری ناخن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

حتی در صورت داشتن لوازم مورد نیاز، باز هم نکاتی هستند که باید در زمان دورگیری ناخن به آن ها توجه کنید. اولین و مهم ترین نکته انتخاب اندازه مناسب برای سرسوهان ها خواهد بود. این ابزار در اندازه های مختلفی تولید شده و در بازار موجود هستند.

به عنوان یک ناخن کار حرفه ای باید چند سر سوهان در اندازه های گوناگون داشته باشید. سوهان های بزرگ تر برای ناخن های پا مناسب خواهند بود و سوهان های کوچک تر مناسب ناخن های دست هستند. همین طور افراد گوناگون اندازه ناخن های متفاوتی دارند؛ پس داشتن دو تا سه سایز مختلف از هر مدل سرسوهان توصیه می شود.

بعد از انتخاب سری مناسب، باید به فشار دست خود توجه کنید. پیش از مواد گذاری فشار دست زیاد، می تواند به پوست اطراف ناخن ها آسیب وارد کند. پس از مواد گذاری نیز با فشار زیاد دست امکان دارد حجم زیادی از مواد برداشته شده یا به ناخن و اطراف آن آسیب وارد شود. با فشار دست هم نیز سوهان به درستی کار نمی کند؛ پس تنظیم فشار دست اهمیت بالایی دارد.

هیچ گاه نباید سوهان را برای مدت طولانی در یک نقطه به صورت ثابت نگه دارید. در چنین حالتی آن بخش از ناخن یا پوست داغ شده و در آستانه آسیب قرار می گیرد. مواد گذاری از دیگر مواردی هستند که به دقت ، نیاز دارند. حجم مواد نباید بیش از حد زیاد یا کم باشد. مقدار مناسبی از مواد باید طوری قرار داده شوند و فاصله مناسبی با ریشه ناخن داشته باشد.

برای ثبت نام در دوره های آکادمی شیوا آماده اید؟
جهت ثبت نام و دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

کلام پایانی

برای اینکه به ناخن کاری شناخته شده تبدیل شویم، باید به پایه ترین نکات، بیشترین توجه را داشته باشیم. یکی از مهم ترین مراحل برای کاشت ناخنی حرفه ای و با دوام، دورگیری ناخن است. این مرحله شاید آسان به نظر برسد؛ ولی به دقت زیادی احتیاج دارد؛ در غیر این صورت نه تنها مشتری آزرده می شود؛ بلکه ناخن های کاشته شده از استحکام کافی برخوردار نبوده و به سرعت خراب می شوند.

برای تبدیل شدن به فردی متخصص، باید دوره های حرفه ای را زیر نظر افراد با تجربه و کار بلد بگذرانید. آکادمی لاکچری انواع دوره های مربوط به کاشت ناخن را برگزار می کند. مربیان این دوره ها از تخصص بالایی برخوردار هستند و مدارک معتبری در زمینه کار خود دارند.

در آکادمی لاکچری دوره های دیگری مانند کراتین، کاشت مو یا رنگ و مش نیز برگزار می شوند. شرایط تمامی دوره ها روی سایت نیل کریستال قرار دارد. اگر سؤالی درباره هر یک از این دوره ها داشتید، از طریق راه های ارتباطی قرار گرفته روی سایت می توانید با کارشناسان ارتباط کرده و به پاسخ سؤالات خود برسید.

منبع: nailpro ، dipwell

آکادمی لاکچری

سوالات متداول

چرا دورگیری ناخن بسیار مهم است؟

زیرا ممکن است اگر پوست مرده اطراف ناخن گرفته نشود مواد کاست از یک طرف به آن ها بچسبد و با رشد ناخن باعث وارد شدن هوا به زیر کاشت و کنده شدن مواد کاشت شود.

چرا بعد از دورگیری ناخن یکدست نمیشود؟

این مشکل برای افرادی که به تازگی کار کاشت ناخن را شروع کرده اند ایجاد می شود.اگر به صورت اصولی و فقط به صورت خرکات رفت انجام شود دچار این مشکل نخواهید شد.در دوره های آموزش کاشت ناخن آکادمی لاکچری این موارد به صورت کامل آموزش داده می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *