مانیکور روسی

مانیکور روسی در آکادمی شیوا


داشتن ظاهری زیبا و آراسته برای تمامی افراد اهمیت دارد. بانوان به دلیل روحیه لطیف خود همواره در جست و جوی زیبایی ها هستند؛ به همین دلیل به آراستگی ظاهر خود و زیبا به نظر رسیدن اهمیت زیادی می دهند. دست های هر شخص می تواند بیان کننده نکات بسیار مهمی از زندگی او باشد. آنچه به دستان جلوه و زیبایی می بخشد، داشتن ناخن هایی مرتب، تمیز و خوش فرم است. مانیکور روسی یکی از روش های ساده، سریع و کاربردی برای داشتن ناخن هایی چشم نواز خواهد بود. اگر قصد آموزش ناخن و مانیکور را دارید حتما از مربی خود بخواهید که در مورد مانیکور روسی به شما توضیحات لازم را بدهد. در ادامه بیشتر در مورد این موضوع خواهید دانست:

مانیکور روسی چیست؟

اگر پیش از این مانیکور و پدیکور نکرده باشید یا مدتی از انجام مانیکور شما گذشته باشد، یک نگاه به ناخن هایتان کافی خواهد بود تا بتوانید کوتیکول ها را ببینید. این کوتیکول ها بخش های مرده ای از پوست هستند؛ با این حال چون در نزدیکی محل اتصال ناخن ها قرار دارند، جدا کردن آن ها باید با دقت بسیار و توسط افراد حرفه ای انجام شود.

فرق عمده ای که بین مانیکور روسی با دیگر روش های مانیکور وجود دارد، ابزار و وسایل مورد استفاده در این روش هستند. در این روش مانیکور، از سر سوهان شنی استفاده می شود. این سری برای سوهان های برقی مورد استفاده قرار می گیرد. به کار بردن این روش و جایگزین شدن یک وسیله به جای پوشر و نیپر باعث سرعت بخشیدن به مانیکور می شود.

 

آشنایی با مانیکور روسی
بهبود شرایط و وضعیت ناخن بعد از مانیکور

 

مراحل انجام مانیکور روسی

از آن جایی که مانیکور روسی نوعی مانیکور خشک محسوب می شود، بعد از جدا کردن کوتیکول های ناخن، دیگر مراحل شبیه به مانیکور خشک به نظر می رسند. ناخن ها باید به کمک سوهان برقی یا سوهان دستی مرتب شده و استایل دهی شوند؛ همین طور روی ناخن ها باید به کمک پولیش صاف و هموار شود. پس از انجام تک به تک مراحل، ناخن ها آماده هستند و می توان از انواع پلی ژل و لاک یا برق ناخن برای زیبا تر شدن ناخن ها استفاده کرد.

آموزش مانیکور روسی مرحله به مرحله

این روش مانیکور کردن نیز مانند دیگر روش ها مراحلی دارد. اگر این مراحل به خوبی دنبال شوند و در هر مرحله توجه و دقت کافی اعمال شود، مشکلی ایجاد نخواهد شد. ترتیب مراحل اهمیت زیادی دارد؛ زیرا باعث سرعت بالای کار شده و امنیت دست و ناخن ها را فراهم می کند. آنچه پیش از شروع مانیکور روسی باید به آن توجه کرد، نیاز به وجود فردی ماهر و کار بلد یا در ابتدا آموزش زیر نظر بهترین مربی ناخن برای انجام این روش است.

مرحله اول؛ پاک سازی سطح ناخن

پیش از اینکه مانیکور کردن آغاز شود، باید سطح ناخن به طور کامل پاک شود. اگر ناخن ها کاشت یا ژلیش باشند، ابتدا باید با کمک گرفتن از روش های ریمو کردن، آن ها را سطح ناخن پاک کرد. اگر لاک یا لاک ژل نیز روی سطح ناخن قرار دارد، باید پاک شود.

مرحله دوم؛ استایل دهی به ناخن ها

در این مرحله از مانیکور روسی باید به کمک سوهان های دستی یا برقی لبه ناخن ها را به شکل دلخواه درست کنید. اگر طول ناخن ها به کوتاه شدن نیاز دارند، این عمل نیز باید در همین مرحله به انجام برسد. پولیش روی ناخن برای از بین بردن پستی و بلندی ها از دیگر کار های انجام شده در دوم خواهد بود.

 

آشنایی با مانیکور روسی
مانیکور روسی روشی سریع در استایل دهی ناخن ها

 

مرحله سوم؛ جدا کردن کوتیکول های ناخن

جدا کردن درست و اصولی کوتیکول های ناخن دردی ندارد؛ زیرا این بخش از پوست های مرده تشکیل شده است. با کمک گرفتن از سر سوهان میخی (شنی) یا سر سوهان مخروطی، با احتیاط و ملایمت کوتیکول ها را از سطح ناخن جدا کنید و دورگیری ناخن را انجام دهید. برای راحتی بیشتر می توانید پیش از آن با کمک پولیش یا پوشر کمی کوتیکول ها را عقب برانید.

بعد از آن باید این پوست های اضافی کامل جدا شوند. برای این کار می توانید از سر سوهان توپی شکل کمک بگیرید. بعد از جدا سازی کامل کوتیکول ها، سطح ناخن را تمیز کرده و با استفاده از روغن های مخصوص بخش های اطراف ناخن را ماساژ دهید.

مرحله چهارم؛ دیزاین ناخن ها

این مرحله از مراحل مانیکور روسی دلخواه خواهد بود. اگر قرار است کاشت ناخن یا ژلیش ناخن انجام شود، در این مرحله اتفاق می افتد. استفاده از لاک، لاک ژل یا برق ناخن نیز در این بخش خواهد بود. آنچه باید در این مرحله به آن توجه کرد، پاک کردن کامل روغن کوتیکول پیش از انجام هر یک از این روش های دیزاین ناخن است.

 

برای ثبت نام در دوره های آکادمی شیوا آماده اید؟
جهت ثبت نام و دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

آیا مانیکور روسی خطرناک است؟

به جرئت می توان گفت اگر این روش توسط فردی حرفه ای، آموزش دیده و توانا انجام شود، هیچ خطری وجود ندارد و آسیبی به ناخن یا پوست و گوشت اطراف آن وارد نمی شود؛ ولی از آن جایی که از انواع سوهان های برقی در مانیکور روسی استفاده می شود، اگر فردی ناوارد و بی تجربه دست به چنین کاری بزند، آسیب های بسیاری به ناخن ها یا بخش های پیرامون آن ها وارد خواهد شد؛ بنابراین در صورت بلد نبودن اصولی، این روش می تواند خطرناک باشد.

 

مزایای مانیکور روسی چیست؟

این روش نیز نوعی مانیکور خشک خواهد بود؛ به همین دلیل بسیاری از مراحل ابتدایی مانیکور خیس را نخواهد داشت. بعد از آن به دلیل استفاده از سوهان برقی، مانیکور روسی از دیگر روش های مانیکور خشک سریع تر بوده و با سهولت بیشتری همراه است.

از این روش می توان برای پدیکور کردن ناخن های پا نیز استفاده کرد. بعد از مانیکور روسی ناخن ها تمیز، زیبا، درخشان و شفاف هستند. به دلیل جدا سازی بافت های مرده کوتیکول و همین طور ماساژ بخش های دور ناخن به کمک روغن مخصوص، رشد ناخن ها بهبود یافته و سرعت بیشتری پیدا می کند. این روش در صورتی که توسط ناخن کاری ماهر انجام شود، از دیگر روش های مانیکور یا پدیکور کم ضرر تر و بی خطر تر خواهد بود.

 

آشنایی با مانیکور روسی
آموزش قدم به قدم و مرحله به مرحله مانیکور روسی

 

آیا مانیکور روسی خطرناک است؟

در مانیکور روسی به نسبت سایر روش ها با رعایت ایمنی بیشتر اقدام به کندن کوتیکول و پوست اطراف ناخن می کنند؛ اما بسیاری از افراد معتقد اند که در هیچ شرایطی نباید پوست اطراف ناخن را کند؛ زیرا این پوست لایه محافظ برای ماتریکس ناخن محسوب می شود و ممکن است در اثر کنده شدن این لایه ماتریکس ناخن دچار آسیب و یا عفونت شود؛ ماتریکس ناخن در واقع داخلی ترین لایه ناخن محسوب می شود که رشد ناخن های شما از این لایه اتفاق می افتد.

تنها در زمانی می توانیم بگوییم که باید پوست اطراف ناخن کنده شود که آن پوست باعث ایجاد عفونت شده باشد. در مانیکور روسی پوست اطراف ناخن جدا می شود و این می تواند عامل ایجاد عفونت و آسیب به ماتریکس باشد و متاسفانه باید بدانید که گاهی این آسیب ها پس از ماه ها نمایان می شوند.

 

کلام پایانی

ناخن ها شاید از نظر بسیاری افراد تأثیری در ظاهر نداشته باشند؛ ولی در حقیقت می توانند در برداشتی که دیگران از ما خواهند داشت نقشی پر رنگ داشته باشند. بسیاری از بانوان علاقه ای به کاشت ناخن ندارند و به دنبال راهی دیگر برای رسیدگی به ناخن های خود هستند. یکی از بهترین راه هایی که می توان برای داشتن ناخن هایی سالم، زیبا و آراسته از آن استفاده کرد، مانیکور است.

در میان روش هایی که برای مانیکور وجود دارد، مانیکور روسی به دلیل سرعت و سهولت محبوبیت زیادی دارد. یاد گرفتن این مانیکور در صورتی که توسط اساتید مجرب آموزش داده شود، آسان است و می توان به چشم یاد گرفتن هنری کاربردی یا راهی برای کسب درآمد به آن نگاه کرد.

آکادمی لاکچری دارای دوره هایی حرفه ای با دروسی مفید و کاربردی خواهد بود. با گذراندن این دوره ها به راحتی می توانید برای خود یا آشنایان و اطرافیان استایل دهی ناخن ها را انجام دهید؛ همین طور می توانید برای ورود به بازار کار نیز از دوره های موجود روی سایت در لاین های مختلفی همچون آموزش کاشت مژه و کراتین و رنگ مو  استفاده کنید. در صورت تمایل پیش از خرید هر دوره می توانید از طریق راه های ارتباطی سؤالات خود را مطرح کرده و جواب های کارشناسی برای آن ها دریافت کنید.

آکادمی شیوا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *