کاور ناخن

کاور ناخن در آکادمی شیوا


حتما شما هم  بارها کلمه کاور ناخن را شنیده اید. برای زیبا سازی ناخن می توان از روش های مانیکور و زیبایی ناخن استفاده کنید که یکی از آن ها کاور است. روش کاور کردن یا لمینت ناخن خود یکی از مدل های قابل تدریس در آموزش کاشت ناخن محسوب می شود که بر روی پایه ناخن طبیعی خودتان انجام می شود. در کاور مواد به طور مستقیم روی ناخن شما قرار گرفته و پس از خشک شدن حالتی کاملا یکدست به خود می گیرد. این روش علاوه بر زیبایی باعث می شود تا مقاومت ناخن شما بیشتر شود. البته توجه داشته باشید که در این روش اندازه نهایی ناخن کاملا بستگی به اندازه ناخن طبیعی شما دارد.

چرا کاور ناخن

بخاطر کمبود آهن، اکثر زنان با مشکل ضعیفی و شکنندگی ناخن مواجه اند. این طبیعی به نظر میرسد که خانمی بخواهد ناخن خود را بلند کند، اما زمانی که چنین مشکلی داشته باشند نمیتوانند ناخنی بلند و زیبا داشته باشند. با وجود این مشکلات انجام کاشت ناخن می تواند راه حلی مناسب برای برطرف کردن آن ها باشد. با کاشت ناخن دیگر می توانید به نگران بودن برای ناخن های خود پایان بدهید.

 

کاور ناخن چیست
بهترین روش کاور ناخن

آیا کاور ناخن همان لمینت ناخن است؟

ما در کاور کردن دو مقصود داریم؛ با کاور کردن ناخن هایتان از طرفی ناخن هایی خوش فرم تر خواهید داشت و از طرفی دیگر، لایه ای محافظتی روی ناخن ها خواهید داشت در حالی که در لمینت ناخن، فرم کلی ناخن شما، همان حالت طبیعی همیشگی خود بوده و فقط یک لایه روی صدف ناخن ها کار می گذارند تا استحکام بیشتری داشته باشد.

اگر بخواهیم به دید مقایسه ای به آن نگاه کنیم، از نظر ضخامت کاور کردن قطر بیشتری دارد. دلیل این قطور بودن فرمی است که می خواهید به ناخن هایتان دهید و شاید این فرم دهی از صدف ناخن شما بزرگتر هم باشد. در نتیجه نیاز به استفاده از ماده بیشتری در این روش داریم.

 

برای ثبت نام در دوره های آکادمی شیوا آماده اید؟
جهت ثبت نام و دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

لوازم مورد نیاز کاور ناخن

  • پرایمر یا همان چسب مخصوص ناخن ها
  • لاک مانیکور
  • پودر مخصوص
  • محلول ضد قارچ
  • کلینزر یا بافر
  • روغن
  • ابزار مورد نیاز( قیچی، ناخن گیر، کاتر، گوشت گیر)
  • دستگاه UV
  • سوهان برقی
  • پد الکلی

مراحل کاور ناخن به صورت گام به گام

>ابتدا باید سطح ناخن را کاملا با مانیکور پاک کنیم تا کاور شما در شرایطی بهداشتی انجام شود. در مانیکور باید تمامی گوشت ها و پوست اضافی اطراف ناخن به خوبی گرفته شود بدون آنکه به اطراف ناخن آسیب برسانید. سپس شروع کنید به سوهان کشیدن اما زیاد از حد این کار را انجام ندهید تا باعث بروز قارچ نشود. حالا کلینزر را به ناخن بزنید تا چربی های ناخن از بین برود. حال نوبت آغشتن ناخن ها به محلول ضد قارچ و پرایمر فرا رسیده. حال کاور را انجام دهید و سپس با سوهان به آن شکل دهید.

 

"کاور

 

مزایا و معایب کاور کردن ناخن

خب اصولا زیبایی ای که کاور کردن ناخن به دستان شما می دهد بسیار در انجام این کار تاثیر دارد. همچنین دیگر خبری از شکستن ناخن نخواهد بود. اما توجه داشته باشید پس از مدت طولانی به طور مداوم کاور کردن ناخن تنفس خوبی نخواهد داشت و ممکن است دچار عفونت و و قارچ ناخن شود پس بهتر است پس از هر دوره طولانی کاور، ختما به دستان خود استراحت دهید.

2 روش کاور کردن ناخن ها

برای کاور کردن ناخن دو روش وجود دارد. اولی را با استفاده از پودر اکریلیک و دومی را با استفاده از ژل کاور را انجام می دهند. تنها تفاوت این دور روش در میزان ضخامت آن ها بوده که قاعدتا کاور کردن با ژل ضخامت کمتری داشته و قطر کمی به ناخن اضافه می کند. همین باعث می شود تا ناخن طبیعی تر به نظر برسد.

آموزش کاور ناخن با پودر

مراحل انجام کاور ناخن با پودر کاملا با مراحل کاشت آکادمی لاکچری یکسان است با این تفاوت که مرحله تیپ گذاری از آن حذف می شود.

آموزش کاور ناخن با ژل

برای انجام کاور ناخن با استفاده از ژل کافیست پس از انجام مراحل اولیه کاور، از ژل مخصوص ناخن با قلم مناسب بدون آن که ژل به قلم بماسد روی ناخن پیاده سازی را انجام دهید. البته توجه کنید باید حداقل دوبار از ژل استفاده کرده و به خوبی ناخن ها را با دستگاه خشک کنید.

کاور کردن ناخن با پودر بهتر است یا ژل؟

 این کاملا به شما بستگی دارد که آیا فرمی طبیعی تر برای ناخن خود می پسندید یا می خواهید کاملا ناخن هایتان مثل کاشت به نظر برسد. نکته ای که اهمیت دارد استفاده از مواد با کیفیت در هر دو روش برای شما است.

قیمت کاور کردن ناخن

قاعدتا با وجود استفاده بیشتر از مواد باید انتظار داشت هزینه کلی کاور کردن از لمینت کردن بیشتر باشد اما در نیل کریستال نیازی به نگرانی در رابطه با قیمت نیست. البته هیچ موقع ترمیم ناخن خود را عقب نیندازید تا نیاز به هزینه بیشتر نباشد.

 

"کاور

 

کاور برای چه کسانی مناسب است؟

برای کسانی که تا حدی ناخن هایشان استاندارد های کافی بلند شدن را دارند، کاور کردن می تواند بهتر باشد. با این روش هم از هزینه بیشتر جلوگیری کرده و هم ناخن هایتان در طولانی مدت دچار آسیب کمتری می شوند.

چه کسانی نباید از کاشت و کاور استفاده کنند؟

باتوجه به اینکه ممکن است برخی به پودر و بعضی نیز به ژل حساسیت دارند ممکن است انجام کاور برایشان خطر آفرین باشد. همچنین کسانی که بیشتر در معرض عفونت های قارچی هستند و یا نمی توانند از ناخن های خود مراقبت کنند بهتر است سراغ گزینه دیگری بروند.

چگونه خودمان کاور ناخن را در خانه از روی ناخن هایمان برداریم؟

پیشنهاد می شود تا جای ممکن دست به همچین کاری نزنید زیرا ممکن است به ناخن هایتان آسیب جدی وارد کنید. اما در شرایطی که لازم است حتما این کار را انجام دهید بهتر است از پاک کننده های مخصوص ژلیش استفاده کنید و با استفاده از دستورات آن خودتان حذف کاور را انجام دهید. اگر قصد آموزش دیدن در حوزه ناخن و کاشت آن و لاین های دیگر مانند آموزش رنگ و مش و کاشت مژه را دارید از متخصصان و کلاس های آموزشی آکادمی شیوا که یکی از بهترین آموزشگاه ناخن تهران محسوب می شود، مشاوره بگیرید.

آکادمی شیوا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *